VI Edycja 2024

VI Edycja Zawodów w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie!

Szósty raz MOSiR zorganizował Rybnickie Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Po ubiegłorocznej wizycie w Zagroniu, zawody wróciły na Złoty Groń w Istebnej. Odbyły się w niedzielę 14 stycznia.

– Cieszymy się z powrotu na Złoty Groń. Stok pozwala ułożyć dłuższą i nieco bardziej wymagającą trasę, co – mam nadzieję - przypadnie do gustu rybnickim narciarzom. Tradycyjnie już wyłonimy mistrza Rybnika w narciarstwie i snowboardzie, klasyfikacja będzie przeprowadzona w sześciu kategoriach wiekowych. Wyróżnimy także najlepiej przebrane osoby oraz najmłodszego i najstarszego uczestnika. Zawody były wyjątkowe pod jednym względem - wraz z nimi zainaugurowaliśmy program lojalnościowy MOSiR Rybnik Klub, polegający na zbieraniu naklejek na udział w naszych imprezach, co premiowane jest nagrodami – powiedziała przed samymi zawodami Wiktoria Wistuba z Działu Organizacji Imprez Rozwoju Sportu i Promocji MOSiR-u. 

Przeczytaj więcej o MOSiR Rybnik Klub

Na starcie zawodów narciarskich pojawiło się 100 narciarzy i 13 snowboardzistów. Podczas zawodów padał śnieg, momentami intensywnie. To utrudniło niektórym zawodnikom pokonanie trasy. W tegorocznej edycji, w przeciwieństwie po poprzednich, do klasyfikowania była brana suma czasów z obydwu przejazdów. Przez to kilku zawodników, którzy nie ukończyli jednego przejazdu, nie zostało sklasyfikowanych. Ostatecznie w narciarstwie, w klasyfikacji open, zwyciężyli Ewa Fojcik oraz Franciszek Smusz. Wśród snowboardzistów najszybsi byli Magdalena Kasprzak oraz Dawid Fojcik.  

PO ZAWODACH POWIEDZIELI 

EWA FOJCIK, 1. MIEJSCE W NARCIARSTWIE KOBIET OPEN
Pierwszy przejazd wyszedł mi beznadziejnie, ale jak się uspokoiłam przed drugim przejazdem i pomyślałam, co muszę zmienić i poprawić, to było lepiej. Najważniejsze okazało się skupienie przez jazdą, a nie gonienie „na dziko” na start. Ogólnie zawody były świetne, jeździmy co roku, także bardzo polecam każdemu.

FRANCISZEK SMUSZ, 1. MIEJSCE W  NARCIARSTWIE MĘŻCZYZN OPEN
Warunki były dziś trudne, dla niektórych zbyt trudne, bo dużo ludzi odpadło, ale liczy się dobra zabawa. Na szczęście wszyscy, którzy zaliczyli upadki, czy wypadli z trasy, o własnych siłach zjechali na dół do mety. Sam już nie trenuję, ale kiedyś trenowałem, więc można powiedzieć, że miałem handicap w postaci umiejętności. Dziś już bardziej zajmuję się szkoleniem swoich dzieci, aby w przyszłości mogły się ścigać. Sam jeżdżę rekreacyjnie po to, aby się sprawdzić z kolegami, bo mnie ścigają, więc muszę przed nimi uciekać. 

Wyniki 
Narciarstwo 
Open
: 1. Ewa Fojcik, 1. Franciszek Smusz
Kategoria wiekowa 1-11 lat: 1. Nadia Zawadzka, 1. Marcel Basista
Kategoria wiekowa 12-14 lat: 1. Patrycja Wasela, 1. Dominik Słomka
Kategoria wiekowa 15-17 lat: 1. Marta Rumpel, 1. Maciej Mężyk
Kategoria wiekowa 18-35 lat: 1. Ewa Fojcik, 1. Franciszek Smusz
Kategoria wiekowa 36-50 lat: 1. Joanna Kłosowska-Holona, 1. Grzegorz Szulik 
Kategoria wiekowa 51-99 lat: 1. Jola Myszka Wojdyła, 1. Leszek Żyrek 

Snowboard 
Open
: 1. Magdalena Kasprzak, 1. Dawid Fojcik

GALERIA Z RYBNICKICH ZAWODÓW NARCIARSKICH