Rybnicki Półmaraton Księżycowy

 

Największa biegowa impreza w mieście. Blisko 1400 biegaczy startuje o godz. 22.00 pod osłoną księżyca pokonuje półmaraton. Wcześniej biegają dzieci, korzystając ze Strefy Małego Biegacza. Podczas imprezy powstaje także strefa kibica, gdzie przeprowadzane są animacje dla dzieci i dorosłych.

Biegacze rywalizują w różnych kategoriach. Oprócz kategorii Open można wziąć udział  w Sztafecie Dwóch Serc. Nagradzani również są najlepsi rybniczanie i mieszkańcy Powiatu Rybnickiego, a także najstarsi uczestnicy imprezy.

Od 2020 roku Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest jedną z części PKO Korony Śląskich Półmaratonów, a od 6 lat jest jednym z biegów Biegowego Grand Prix Rybnika organizowanego przez MOSiR Rybnik.

 13. PKO RYBNICKI PÓŁMARTON KSIĘŻYCOWY już 24 czerwca 2023 roku.

W tym roku motyw przewodni związany jest z Afryką, a w przypadku RPK będzie nim ŻYRAFA.

  • 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy (start 22:00), dystans półmaratoński 21,097 km

    oraz biegi dodatkowe:
     
  • NOCNA DYCHA+, dystans 10,5 km (1 pętla trasy biegu głównego, start wraz z biegiem głównym o 22:00)
  • Bieg na Początek ok. 2,5 km - bieg dla każdego, który promuje przede wszystkim udział osób z niepełnosprawnościami oraz tych, którzy pragną zacząć swoją przygodę z bieganiem, na początek na krótszym dystansie (start około godziny 18/19 - szczegóły wkrótce).
  • Biegi dziecięce na różnych dystansach - biegi na terenie boisk obok Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego RUDA. (Biegi w godzinach popołudniowych - szczegóły wkrótce).

Uruchomienie zapisów: 24 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:00.

Zapisy internetowe: 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy >>>