Edycja 2023

Jak co roku w ostatnią sobotę października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Rybniku-Boguszowicach odbyła się Dzieciniada, najbardziej kolorowa i najweselsza impreza w kalendarzu MOSiR Rybnik. Tegoroczna edycja przypadła na Dzień Miłośników Pluszaków. I to właśnie pluszaki były motywem przewodnim Dzieciniady.

W imprezie wzięło udział blisko 160 dzieci w wieku 6-9 lat. W biurze zawodów odbierały identyfikatory - pluszowe misie, na które zbierały naklejki za wykonanie 18 zadań przygotowanych przez kluby sportowe, szkoły, sekcje i partnerów imprezy, w tym prywatne firmy. 

Dzieci wykazywały się kreatywnością, celnością, zręcznością, zwinnością. W nagrodę za zebranie naklejek otrzymywały pluszaka: misia, słonika, flaminga lub gąskę.

W tym roku organizator przygotował dodatkową atrakcję - konkurs plastyczny.

- Zadaniem dzieci było przygotowanie w domu pracy plastycznej w dowolnej technice przedstawiającej ich ulubionego pluszaka. Gotowe prace dzieci przynosiły ze sobą na Dzieciniadę. W jej trakcie wybraliśmy najładniejsze projekty. Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia, bo prace były przepiękne, różnorodne. Ostatecznie wyróżniliśmy czworo dzieci. Nagrody otrzymali Laura Walos, Wiktoria Zimka, Dominik Matuszek i Zuzanna Jarońska - mówi Wiktoria Wistuba z MOSiR Rybnik. 

Prócz wykonywania kolejnych zadań uczestnicy Dzieciniady mieli okazję uczestniczyć w grach i animacjach. Imprezę ubarwiły duże żywe maskotki, w tym mierzący 2,6 m James "Sully" Sullivan, niebieski futrzak znany z bajki "Potwory i Spółka".

Galeria zdjęć z Dzieciniady