Bushido - Akcja Lato

BUSHIDO - AKCJA LATO 2022

Podczas tegorocznych półkolonii dla dzieci w ramach Akcji Lato, Centrum Rehabilitacji i Rekreacji BUSHIDO przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji. Z półkolonii letnich skorzystać mogło łącznie aż 225 osób w wieku 7-15 lat  podczas 5 turnusów. 
I turnus rozpoczął się 27 czerwca i trwał 5 dni. Podczas pierwszego tygodnia półkolonii na udział w atrakcjach zapisało się 46 uczniów. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem zapoznawczym. Uczestnicy zapoznali się z regulaminem akcji „Lato na Nowinach” oraz poznali zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tego samego dnia najmłodsi brali udział w warsztatach pt. „Jeżyk” oraz uczestniczyli w zajęciach sportowych w ośrodku Bushido. Drugiego dnia wszystkie trzy grupy wspólnie wybrały się na odkryty basen w Chwałowicach korzystając z transportu firmy Boy. Uczestnicy wycieczki korzystali z kąpieliska jak i brali udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Trzeciego dnia odbyła się wycieczka do Gliwic gdzie pociechy spędzały czas w muzeum światła i koloru zwanego Funzeum. Tego dnia sztuka i nauka stały się świetną zabawą. Czwartego dnia uczestnicy półkolonii letnich po raz kolejny skorzystali z transportu firmy Boy i wyruszyli na wycieczkę do Kamienia, gdzie odbyły się podchody oraz ognisko z kiełbaskami. Dzieci mogły także skorzystać z kąpieli. Podczas ostatniego dnia półkolonii zorganizowane zostało wyjście do kina. Po seansie najmłodsi wybrali się na basen.
II turnus rozpoczął się 4, a zakończył 8 lipca. Grupa była równie liczna jak podczas pierwszego tygodnia. W poniedziałek uczestnikom zostały przedstawione zasady BHP oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Po zapoznaniu się pociechy wyruszyły spacerkiem do „Planety Gigantów” gdzie mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji. Po powrocie dzieci brały udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Drugiego dnia początkowo odbyły się zajęcia plastyczne w ośrodku, następnie uczestnicy półkolonii wybrali się na kryty basen, gdzie został im przedstawiony regulamin korzystania z kąpielisk. W środę grupa udała się na wyjazd do Ośrodka H2O w Kiczycach. W czwartek dzieci miały możliwość skorzystania ze wspinaczki linowej z firmą napionowo.pl. Oprócz tego dla najmłodszych zostały przygotowane gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także ognisko. Ostatni dzień drugiego turnusu upłynął pod znakiem seansu w kinie. Drugą część dnia pociechy spędziły bawiąc się i grając na świeżym powietrzu. 
III turnus ruszył z dniem 11 lipca i podobnie jak pozostałe trwał 5 dni. W poniedziałek standardowo nastąpiło zapoznanie się z regulaminem i przypomnienie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie odbyły się zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne oraz animacje. Później rozpoczęły się gry i zabawy w ośrodku. We wtorek odbył się wspólny wyjazd na basen. Trzeciego dnia dla najmłodszych została zorganizowana wycieczka do ZOO w Opolu. Czwartek upłynął dzieciom pod znakiem zabaw z piłką. Następnie uczestnicy autokarem wybrali się do Kamienia gdzie odbyło się ognisko z kiełbaskami, a także zorganizowane zostały dla dzieci podchody. W piątek dzieci udały się na wyjazd do kina, a następnie do parku tematycznego gdzie przewidziane dla nich zostały gry i zabawy. 
IV turnus zaczął się 1 sierpnia i trwał do 5 sierpnia. W poniedziałek zostały zorganizowane dla dzieci zajęcia sportowe, profilaktyczno-wychowawcze, a także animacje i warsztaty. Drugiego dnia uczestnicy wybrali się na kryty basen, następnie brali udział w zajęciach plastycznych oraz grach i zabawach na sali. W środę uczestnicy wybrali się ma wyjazd do Dream Parku w Ochabach. W czwartek odbył się wyjazd do Stanicy Harcerskiej gdzie odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. W piątek dzień rozpoczął się od wyjścia do kina na film Liga Super Pets, druga część dnia upłynęła pod znakiem kąpieli na basenie w Chwałowicach. 
V turnus rozpoczął się 8 sierpnia i również trwał 5 dni. Podobnie jak poprzednie tygodnie ostatni turnus cieszył się dużą frekwencją. Po zapoznaniu się z regulaminem dzieci rozpoczęły zabawy integracyjne. Następnie dzieci udały się na plac zabaw gdzie odbyły się zajęcia sportowe oraz animacje i warsztaty. Wtorek rozpoczął się od przypomnienia zasad bezpiecznej kąpieli oraz korzystania z autokaru. Następnie uczestnicy udali się na wycieczkę na basen do Chwałowic. W środę na uczestników Akcji Lato atrakcje czekały w Dream Parku w Żorach. Czwartek to dzień ogniska, gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz kąpieli w Kamieniu. W ostatnim dniu półkolonii letnich uczestnicy wybrali się do kina po czym udali się autokarem na basen gdzie odbywały się zabawy ruchowe w wodzie.