Pływalnia kryta i hala w Boguszowicach

PÓŁKOLONIE - PŁYWALNIA KRYTA I HALA W BOGUSZOWICACH

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU PÓŁKOLONII NA PŁYWALNI KRYTEJ ORAZ W HALI SPORTOWEJ W BOGUSZOWICACH 27.06 - 29.07.2022 r.

W półkoloniach organizowanych przez MOSiR Rybnik wzięło udział 163 dzieci, w tym 13 dzieci z Ukrainy w wieku od 7 do 15 lat z terenu miasta Rybnika. 
Cena biletu za udział jednego dziecka w półkoloniach wynosiła za pełny jeden tydzień 300,00 zł, zaś dla dzieci z Ukrainy była to kwota 150,00 zł.  Łączna suma jaką uzyskaliśmy ze sprzedaży biletów wyniosła 46 350,00 zł.
Półkolonie odbyły się w pięciu terminach:
27.06 – 08.07, 04.07-08.07, 11.07-15.07, 18.07-22.07, 25.07-29.07.2022 r.
Każdy turnus podzielony był na trzy grupy, w każdej z grup było około 12 dzieci. W zajęciach uczestniczyło 85 dzieci poniżej 10 roku życia. Zajęcia rozpoczynały się
od godz. 8.00 i trwały do godz. 16.00.
Dzieci korzystały z basenu na Kąpielisku „Ruda” oraz na Kąpielisku w Kamieniu, gdzie między innymi uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez firmę „Na pionowo” (wspinaczka na linach). Wiele zajęć i turniejów odbywało się na świeżym powietrzu (podchody, gry, zabawy i animacje). W czasie niepogody zapewnialiśmy dzieciom zajęcia w wodzie na pływalni krytej „Akwarium”,  a także w hali sportowo-widowiskowej (gimnastyka sportowa z firmą „Fit & More”). Dzieci rywalizowały w mini zawodach sprawnościowych i w konkursie „Mam talent” zorganizowanych przez kadrę wychowawczą.
Grupy brały udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez wykwalifikowanego kucharza („Dom Przyjęć Stodoła”), twórczych i plastycznych wykonując własnoręcznie ekotorby, kubki, poduszki, breloczki i etui na telefon (firmy: Gizdy, Gryzinitka, Grajfka). 
Dodatkowo przeprowadzono  zajęcia  profilaktyczno-wychowawcze na temat szkodliwości alkoholu oraz innych używek zagrażających zdrowiu i życiu.
Nasi podopieczni zwiedzili Zabytkową Kopalnię Ignacy, poznawali świat zwierząt w ZOO w Opolu, a bawili się w Miasteczku Twin Peaks w Żorach, Kolejkowo, Funzeum i Lego w Gliwicach oraz w Legendii w Chorzowie. Dzieci podróżowały także kolejką wąskotorową w Rudach, poznając kolejarski fach.
Po raz pierwszy w historii półkolonii zabraliśmy dzieci w góry. Wjechaliśmy kolejką linową na Szyndzielnię skąd przeszliśmy do schroniska na Klimczok i drogą powrotną do Szczyrku.
Każdy z uczestników na zakończenie półkolonii otrzymał pamiątkowe zdjęcie grupowe
oraz darmową wejściówkę na pływalnię „Akwarium” w Boguszowicach i na Kąpielisko „Ruda”.