Aktualność

WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY - WYNIKI

Przedstawiamy wyniki Amatorskich Mistrzostw Rybnika w Wieloboju Lekkoatletycznym.

18 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Amatorskich Mistrzostwach Rybnika w Wieloboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się 15 października na Stadionie Lekkoatletycznym w Rybniku. Była to szósta, zarazem ostatnia impreza w ramach Otwartych Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2023.

Na sportowców czekały trzy dyscypliny: bieg na 100 metrów, rzut piłką lekarską w tył i skok w dal z miejsca.

Wśród kobiet najlepsza była Wiktoria Pinoczek, druga Dorota Nguyen, a trzecia Agnieszka Brejnak.

- Zawody bardzo dobrze zorganizowane, przemiła atmosfera, ludzie uśmiechnięci, co jest najważniejsze! Dobra zabawa ze znajomymi na świeżym powietrzu. Z trzech konkurencji osobiście najbardziej podobał mi się rzut piłką lekarską, gdyż ta konkurencja jest mi najbliższa. Jestem z siebie zadowolona, że zdobyłam wysokie miejsce na podium. Świetnie się bawiłam - dzieli się wrażeniami Wiktoria Pinoczek.

Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Kustra, drugi był Paweł Matuszek, a trzeci Wojciech Bober.

- Zaskoczony byłem, że nie było skoku w dal z rozbiegu, ale na pewno wpłynęło to na przyspieszenie rozgrywania zawodów. Organizacyjnie wszystko było w porządku. Dobry pomysł z podziałem startów na panie i panów i równoległe prowadzenie konkurencji. Ze swoich wyników jestem zadowolony,  szczególnie z rzutu piłką lekarską. Tego nigdy nie trenowałem, skoku w dal od 5-6 lat w ogóle też nie uprawiałem - mówił po zawodach Piotr Kustra.

Współorganizatorem wieloboju była sekcja lekkoatletyczna RMKS Rybnik.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Bieg na 100 m

Rzut piłką lekarską w tył

Skok w dal z miejsca