Aktualność

W KAMIENIU TRWA REAKTYWACJA

Kąpielisko Kamień

Ośrodek w Kamieniu jest obecnie placem budowy.

Sporo dzieje się na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu. Prace mają związek z realizacją projektu budżetu obywatelskiego Kamień-Reaktywacja oraz uruchomieniem kamperowiska.
Przypomnijmy, że projekt Kamień-Reaktywacja to zwycięski projekt ogólnomiejski 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika. Do realizacji wybrany został głosami 3563 rybniczan. 

Całość zadania została podzielona na cztery zakresy: 
•    stworzenie dokumentacji, 
•    budowa boisk do siatkówki plażowej z wymaganą infrastrukturą, 
•    budowa toru OCR i placu zabaw, 
•    budowa tężni, małej architektury, nasadzenia roślin.

W tej chwili na ukończeniu jest budowa boisk do siatkówki plażowej. Tor OCR (tor przeszkód typu Ninja Warior) zostanie zainstalowany na przełomie października i listopada - obecnie jest on w produkcji. Sam montaż ma potrwać ok. tygodnia. W najbliższych dniach powinna się też rozpocząć budowa tężni solankowej. 
Założeniem projektu Kamień-Reaktywacja jest kontynuacja modernizacji i rewitalizacji ośrodka rekreacyjnego w dzielnicy Kamień, zapoczątkowanej przez projekt pierwszego ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego czyli budowę „Pluskadełka”. 
Poszerzenie sportowo-rekreacyjne oferty tego miejsca sprawi, że każdy - od malucha do seniora - znajdzie tu coś dla siebie. Lokalizacja ośrodka, z dala od zgiełku miasta, jego położenie wśród lasów, nad wodą, bliskość ścieżek spacerowych i rowerowych czynią to niezwykle atrakcyjnym i niepowtarzalnym.
Prace w formule projektuj-wybuduj wykonuje wybrana w przetargu firma TREX HAL sp. z o. o, za kwotę 3,99 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2023.

Warto dodać, że został także rozstrzygnięty konkurs na prowadzenie w Kamieniu – w formie dzierżawy na czas oznaczony – pola kempingowego. Na okres zimowy kamperowisko zostało zabezpieczone i zamknięte, ponowne otwarcie nastąpi w kwietniu 2024. Dzierżawca do tego momentu będzie prowadził akcje promocyjne.