Aktualność

RUDA RUSZY PÓŹNIEJ. YNTKA I AKWARIUM W WAKACJE BĘDĄ ZAMKNIĘTE.

Akcja promocyjna Happy Hours z MOSiR-em umożliwi skorzystanie z Rudy, od godz. 18 do godz. 19, za symboliczną złotówkę.

Zmiany w funkcjonowaniu pływalni krytej Akwarium w Boguszowicach i Yntki przy ul. Powstańców, a także ORS Ruda – związane są z wprowadzeniem oszczędności, które zostały wymuszone głównie przez podwyżki kosztów związanych ze źródłami ciepła oraz realizacją inwestycji remontowych. W związku z powyższym kryte pływalnie, którymi zarządza MOSiR, będą nieczynne od 24 czerwca do 31 sierpnia, a Ruda ruszy zaraz po zakończeniu roku szkolnego.  
W związku z tym utrudnieniami, posiadacze karty Rybka będą mogli wchodzić na Rudę – na ostatnią godzinę (18-19) – za symboliczną złotówkę. Wszystko w związku z akcją promocyjną Happy Hours z MOSiR-em. – Poprzez tę akcję chcemy promować pływanie, ale także nasz obiekt. Dodatkowo zależy nam, aby osoby, które przez cały rok regularnie pływają na naszych krytych pływalniach, kontynuowały tę aktywność fizyczną. Mamy nadzieję, że ta oferta zrekompensuje im chociażby utrudnienia związane z dotarciem na obiekt – tłumaczy Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u.

Setki tysięcy oszczędności 

– Jeżeli chodzi o Yntkę, to w tym obiekcie przeprowadzony zostanie niezbędny remont i potrwa on ok. 2 miesiące. Będzie przeprowadzony w lipcu i sierpniu ponieważ w tych miesiącach frekwencja jest najmniejsza. Podobnie jak na pływalni Akwarium, z którego ratownicy, na okres wakacji, zostaną przeniesieni na inne kąpieliska. To również da nam wymierne oszczędności – informuje Rafał Tymusz, dodając jednocześnie, że takie działania były planowane już podczas konstruowania budżetu na bieżący rok. Oprócz podwyżek cen mediów, w zbilansowaniu całości nie pomagały także wyższe ceny za wszystkie usługi zewnętrzne. 
W roku ubiegłym pływalnia Yntka, od 10 lipca do końca sierpnia, była nieczynna z powodu przerwy technologicznej. W pierwszych dniach lipca pływalnie odwiedziło 580 osób, w miesiącach niewakacyjnych jest ich ok. 6 tysięcy miesięcznie. Na pływalni Akwarium w miesiącach wiosennych i jesiennych sprzedaje się od 8 do 10 tys. wejściówek miesięcznie,  w wakacje łącznie sprzedanych biletów było ok. 5,5 tys. – Trzeba również dodać, że w wakacje nie ma na pływalniach szkół. Dlatego przerwy technologiczne czy remonty są planowane właśnie na lipiec i sierpień – oznajmia dyrektor MOSiR-u. 
Prognozowane oszczędności wynikające z zamknięcia pływalni Akwarium w okresie lipiec – sierpień to 199 tys. zł. Ok. 25 proc. mniej, niż w przypadku Akwarium, zostanie w budżecie MOSiR-u na skutek zamknięcia Yntki. 
Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę na MOSiR-owych pływalniach, będą w miesiącach wakacyjnych świadczyć swoje usługi na Rudzie, kąpieliskach w Kamieniu i na Pniowcu oraz na basenie otwartym w Chwałowicach. To spowoduje m.in., że zatrudnionych zostanie mniej ratowników na umowy zlecenia. 

Ruda na wakacje 

Z powodu szukania oszczędności, później zostanie uruchomione największe rybnickie kąpielisko – czyli popularna Ruda. Będzie można z niej korzystać od 23 czerwca, czyli od początku wakacji. – Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania nie są idealne dla rybniczan. Ekonomia jest jednak bezlitosna. Jeżeli tylko sytuacja finansowa ulegnie zmianie i będzie możliwość zwiększenia nakładów na utrzymanie i funkcjonowanie poszczególnych obiektów, będziemy starali się znaleźć rozwiązania jak najmniej uciążliwe dla naszych klientów. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie niedogodności – dodaje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u. 
Warto wspomnieć także, że posiadacze karty Rybka będą mogli skorzystać z 20 proc. zniżki na bilety, a także z jednorazowego, całodniowego wejścia na Rudę za 1 zł w ramach Happy Day. Akcja promocyjna Happy Hours z MOSiR-em umożliwia dodatkowo skorzystanie z obiektu, od godz. 18 do godz. 19, za symboliczną złotówkę.