Aktualność

MOŻESZ UPAMIĘTNIĆ BJORGA LAMBRECHTA

W tym roku rowerzyści z Rybnika i okolic upamiętnią tragicznie zmarłego kolarza.

W sobotę, 6 sierpnia na trasie Rybnik-Czerwionka-Kuźnia Raciborska-Rybnik – o godzinie 8:30 odbędzie się rajd rowerowy, upamiętniający tragicznie zmarłego Bjorga Lambrechta.
Przypomnijmy, do tragedii doszło podczas Tour de Pologne na trasie w Bełku, 5 sierpnia 2019 roku. Zaledwie 22-letni Bjorg Lambrecht uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, który doprowadził do jego przedwczesnej  śmierci. 
– Bjorg był utalentowanym, młodym sportowcem, który wiele sukcesów i podiów miał jeszcze przed sobą. Niestety, niefortunny zbieg okoliczności pokrzyżował srebrnemu medaliście Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym dalszą karierę i rozwój. Mimo wszystko, rowerzyści i fani z Rybnika wciąż pamiętają o Bjorgu. Z okazji 3. rocznicy jego śmierci, kolarze zaangażowali się w zorganizowanie rajdu, podczas której zatrzymają się w miejscu wypadku chłopaka – informują organizatorzy. 
Coffee Ride for Bjorg startuje w sobotę, 6 sierpnia o godzinie 8,30 spod SportStudio w Rybniku. Organizatorzy zapraszają na rajd wszystkie chętne osoby – bez względu na umiejętności i kondycję.

Profil trasy można zobaczyć TUTAJ