Aktualność

KĄPIELISKA RUSZAJĄ, ZMIANY NA PŁYWALNIACH

W sobotę uruchamiamy kąpieliska strzeżone na zbiorniku Pniowiec oraz w Ośrodku w Kamieniu. Zmiany czekają pływalnie kryte.

Na tę wiadomość czekali miłośnicy wodnego relaksu w kąpieliskach naturalnych - już w sobotę 15 czerwca uruchamiamy strzeżone kapieliska w zbiorniku Pniowiec oraz w Ośrodku w Kamieniu. Tydzień później startuje Basen otwarty w Chwałowicach. Jeśli dodamy do tego informację, że od tygodnia czynny jest już ORS Ruda, śmiało można powiedzieć, że lato nad wodą w Rybniku zaczyna się w pełni.

Wstęp na Pniowiec jest darmowy, a kąpiel dozwolona będzie codziennie w godz. 10:00 - 18:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy do przyjazdu rowerami bądź komunikacją miejską.

Kąpielisko w Ośrodku w Kamieniu czynne będzie codziennie w godz. 10:00 - 18:00. Wstęp jest płatny. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, bilet ulgowy kosztuje 6 zł, bilet normalny - 9 zł. Dodajmy, że w Ośrodku jest czynne Pluskadełko, codziennie w godz. 9:00 - 21:00, a korzystanie z niego jest darmowe.

Basen otwarty w Chwałowicach otwarty zostanie w sobotę 22 czerwca. Od poniedziałku do piątku będzie czynny w godz. 10:00 - 18:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00 - 18:00. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy - 9 zł. Dzieciom do lat 4 przysługuje wstęp bezpłatny, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Przypomnijmy, że bilet ulgowy na wszystkie nasze płatne kąpieliska, baseny i pływalnie przysługuje po okazaniu dokumentu stwierdzającego możliwość przyznania ulgi:

  • dzieciom w wieku 5-7 lat,
  • dzieciom i młodzieży uczącej się,
  • studentom do 26. roku życia,
  • rencistom,
  • emerytom,
  • inwalidom wojennym,
  • osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.

***

Okres wakacyjny tradycyjnie już wiąże się z remontami i przerwami technologicznymi w krytych pływalniach. W obecnym sezonie letnim jednak, w przeciwieństwie do ubiegłego roku, zawsze jedna pływalnia będzie otwarta. Jako pierwsza wyłączona z użytku będzie Pływalnia Kryta Akwarium w Boguszowicach - przerwa technologiczna w obiekcie potrwa od 22 czerwca do końca lipca. W sierpniu przerwę technologiczną czeka Pływalnia Kryta Yntka przy ul. Powstańców 42. Dodatkowo Yntka od soboty 15 czerwca do końca lipca działać będzie od godz. 14:00 do 22:00.