Aktualność

Kąpieliska Pniowiec i Kamień są już czynne

Kąpielisko Kamień Kąpielisko Pniowiec

Od 15 czerwca można korzystać z otwartych kąpielisk.

15 czerwca nastąpiło otwarcie kąpielisk Pniowiec i Kamień. W związku z obostrzeniami pandemicznymi w Kamieniu obowiązuje limit osób – na kąpielisku jednocześnie może przebywać maksymalnie 1800 osób. Na kąpielisku Pniowiec, obiekcie nieogrodzonym, obowiązuje m.in zachowanie dystansu społecznego (1,5 metra).
Inne zasady dla osób korzystających z kąpielisk: – należy zdezynfekować ręce przed wejściem na teren kąpieliska, – należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska, – należy zadbać o szczególną higienę rąk poprzez częste mycie wodą z mydłem lub ich dezynfekcja, – należy zachować czystość otoczenia, wyrzucać odpady do właściwych pojemników, – nie wolno korzystać z kąpieliska w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobą zakaźną, – należy używać maseczek zakrywających usta i nos, udając się do pomieszczeń zamkniętych. Osoby, które w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.
– Jesteśmy gotowi, aby udostępnić kąpieliska rybniczanom. Tereny zostały wysprzątane i przygotowane do wypoczynku. Mam nadzieję, że pogoda będzie dopisywać, a wtedy na pewno w kąpielisk skorzysta wiele osób – mówi Piotr Androsz, zawiadujący oboma kąpieliskami z ramienia rybnickiego MOSiR-u.
Kąpielisko Pniowiec z dyżurem ratowniczym będzie otwarte od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Kąpielisko w Kamieniu od godz. 9.00 do 18.00.
Opłata za korzystanie z kąpieliska w Kamieniu: 5 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy, bezpłatnie dla dzieci do lat 4. Korzystanie z pozostałej części obiektu w Kamieniu jest bezpłatne, m.in. z Pluskadełka czy siłowni na wolnym powietrzu.

Kąpielisko w Kamieniu

Czynne od poniedziałku do niedzieli: 9.00 – 18.00

Wstęp: bilet normalny 5 zł, bilet ulgowy 3 zł, dzieci do lat 4 bezpłatnie.

Kąpielisko Pniowiec

Czynne od poniedziałku do niedzieli: 10.00 – 18.00

Wstęp bezpłatny.