Aktualność

KAMIEŃ EXTREME KIDS – TRWAJĄ ZAPISY

Od czwartku, 15 września – od godz. 20 można zgłaszać udział w finałowej imprezie Rybnickiej Ligi OCR Kids.

Ruda OCR Kids, Alter Sport Ninja Kids oraz Kamień Extreme Kids składają się na tegoroczną Rybnicką Ligę OCR Kids. Dwie pierwsze imprezy odbyły się odpowiednio w czerwcu i sierpniu. Finałowe zmagania cyklu, czyli Kamień Extreme Kids zaplanowano na niedzielę, 25 września. Zapisy na to wydarzenie zostaną uruchomione 15 września o godz. 20. TUTAJ 
– Z okazji finały ligi wprowadziliśmy nową, rodzinną konkurencję Family Fun. Umożliwiamy tym samym możliwość startu rodzica razem z dzieckiem, co ważne każda z osób otrzyma medal – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u. 

Udział i klasyfikacje
Organizatorzy przewidzieli trzy formuły zawodów. Family Fun – czyli tor biegowy dla dzieci z pełnoletnim opiekunem i wspólne pokonywanie przeszkód. – Tutaj stawiamy na zabawę, więc nie będzie prowadzona klasyfikacja – wyjaśnia Daria Kudio. Podobnie jak w formule Open Kids (tor biegowy dla dzieci w wieku 4-12 lat), w której dopuszczalna jest pomoc wolontariuszy w pokonywaniu przeszkód. Tutaj organizatorzy zapraszają dzieci, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z biegami OCR.
Dużo poważniej zapowiada się rywalizacja w kategorii Elita Kids, na potrzeby której powstanie tor biegowy dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnicy muszą samodzielne pokonywanie przeszkód, a klasyfikacja prowadzona będzie w kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i dla chłopców.
Trasa toru biegowego to ok. 1000 metrów oraz nie mniej niż 10 przeszkód. Szczegółowe informacje pojawią się najpóźniej 21 września w dedykowanej aktualności na stronie www.mosir.rybnik.pl.

Zapisy i opłaty 
Organizator ograniczył liczbę uczestników do 150 osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 września 2022 r. lub do wyczerpania limitu uczestników – przez formularz elektroniczny (link poniżej).
Jeżeli limit uczestników nie zostanie wyczerpany, zapisać się na imprezę będzie można osobiście w dniu zawodów, 25 września (maksymalnie 40 osób). Podczas wydarzenia organizatorzy zapewniają m.in.: opiekę medyczną, wodę na mecie, medal dla każdego kto ukończy biegowy tor przeszkód oraz elektroniczny pomiar czasu w kategorii Elita Kids.
Opłata startowa (najpierw należy dokonać zgłoszenia internetowego, a następnie można dokonać opłaty), zależna jest od wybranej formuły zawodów i terminu zgłoszenia udziału. Do 22 września: Family Fun 50 zł (za dwie osoby), Open Kids 30 zł, Elita Kids 40 zł. W dniu zawodów cena wzrasta o 10 zł. (zapisy będą prowadzone tylko pod warunkiem wolnych miejsc, płatność gotówką). 

Kamień Extreme
Organizatorzy zawodów przypominają także, że do 19 września można się zapisać na bieg główny Kamień Extreme poprzez odpowiedni formularz (link poniżej).

Kamień Extreme Kids 2022
Termin
: 25.09.2022 (niedziela)
Start zawodów o godzinie 10.00
Biuro zawodów czynne od godziny 8.00 do 12.00
Miejsce: ośrodek w Kamieniu przy ul. Hotelowej 28

ZAPISY KAMIEŃ EXTREME KIDS -> TUTAJ

ZAPISY KAMIEŃ EXTREME -> TUTAJ