Aktualność

BIEG WIOSNY 2022: SUPER POGODA I FREKWENCJA

Najlepsi zawodnicy komentują Bieg Wiosny.

Na boiskach piłkarskich obok kąpieliska Ruda usytuowane zostały start i meta tegorocznego Biegu Wiosny. Tradycyjnie już w imprezie mogli zaprezentować się najmłodsi miłośnicy biegania, ale także ci starsi. Przez kilka godzin biegowego festiwalu odbywała się rywalizacja na dystansach od 100 do 1000 m. Punktualnie o godz. 15 wystartował bieg główny na dystansie 5 km. – Wszystkie limity, jeżeli chodzi o zapisy na tegoroczne zmagania, zostały osiągnięte kilka dni przed planowanym wydarzeniem. Nie ma chyba nic przyjemniejszego dla organizatora. Zawsze chcieliśmy, aby Bieg Wiosny był wydarzeniem rodzinnym i tak właśnie było w tym roku. Dziękuję wszystkim, którzy ten piękny, słoneczny dzień postanowili spędzić z nami i zapraszam na nasze kolejne imprezy – powiedziała Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, który imprezę zorganizował.  
Tradycyjnie już Bieg Wiosny inauguruje coroczne Biegowego Grand Prix Rybnika, na które składają się także: Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. W tym roku dodatkowo wyniki z tego biegu były zaliczane do cyklu Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2022.
W biegach dzieci wystartowało 350 osób (taki był limit), bieg główny ukończyło 329 biegaczy. Wśród pań najszybciej dystans Biegu Wiosny pokonała Joanna Griman (19:01), a wśród mężczyzn Marcin Ciepłak (16:26). 
Obecnie trwają już zapisy na kolejny bieg Rybnickiego Grand Prix, czyli na 12. PKO Półmaraton Księżycowy. Najdłuższa impreza biegowa w Rybniku odbędzie w tym roku 25 czerwca. Limit uczestników wynosi 1100 osób i jak mówią organizatorzy – jest już w dużej mierze wypełniony. Przypomnijmy, że ten bieg jest zaliczany także do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. 

PO BIEGU POWIEDZIELI 

Joanna Griman, 1. miejsce open kobiet
Muszę szczerze przyznać, że biegło mi się ciężko. Kilka dni temu startowałam w innym biegu plus treningi więc wszystko się nałożyło i łatwo nie było. Natomiast wszystko wynagradza atmosfera tej imprezy i trasa, która jest bardziej przełajowa, wszystkiego można się spodziewać. Nigdy przed startem nie analizuję rywalek, staram się dać z siebie wszystko, dziś dało to zwycięstwo, z którego bardzo się cieszę, ponieważ pierwszy raz wygrałam Bieg Wiosny. Kilka razy stałam już na podium, ale nigdy nie na 1. miejscu. Już nie mogę się doczekać kolejnego biegu w Rybniku, Półmaratonu Księżycowego. Dla mnie to najważniejsza impreza i ulubiona. 


Marcin Ciepłak, 1. miejsce open mężczyzn
W sumie musiałbym policzyć, który raz startowałem w tych zawodach i który raz wygrałem. Kojarzę, że jakieś 5-6 lat temu mogłem przegrać z Dawidem Maliną, ale musiałbym to sprawdzić. Cieszę się, że wszystko powoli wraca do normy. Cały ten sezon wygląda tak, jakby nie było pandemii. Biegamy normalnie, nic nie jest przekładane, odwoływane. Trochę to aż dziwne, gdy się wspomina dwa ostatnie lata. Dzisiaj w moim biegu była spora konkurencja. W okolicach Rybnika jest grupa mocnych biegaczy, nigdy nie jest łatwo wygrać. Powiem jednak szczerze, że bardziej emocjonowałem się występem syna, który ma rok i 10 dni i właśnie zaliczył, podczas tej imprezy, swój pierwszy bieg – całe 100 metrów. 


KLASYFIKACJA OPEN 
Kobiety

1. Joanna Griman 19:01
2. Michalina Janowska 19:35
3. Barbara Rataj 22:35
4. Sandra Teleucka 22:49
5. Anna Dyrcz 22:49
6. Julia Lisoń 22:54
7. Beata Oleś-Zdechlik 24:03
8. Alicja Malik 24:09
9. Katarzyna Piecha 24:18
10. Monika Ziombrowska 24:44

Mężczyźni
1. Marcin Ciepłak 16:26
2. Mateusz Wolnik 16:33
3. Sebastian Marcol 16:34    
4. Marcin Grzegorzyca 16:49
5. Piotr Muskietorz 16:52
6. Damian Drożdż 17:07    
7. Sebastian Strzelczak 17:21    
8. Przemysław Denicki    17:41
9. Tomasz Przeliorz 18:07    
10. Mikołaj Kluczniak 18:22 

Szczegółowe wyniki: TUTAJ