Aktualność

ARMAGEDON KAMIEŃ EXTREME 2021

Wybierz bieg dla siebie i sprawdź się w Armagedonie.

Stowarzyszenie Rajsport Active oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają na Armagedon Kamień Extreme. Armagedon jest biegiem ekstremalnym, przełajowym z przeszkodami technicznymi i naturalnymi. Zadaniem uczestnika biegu jest jego ukończenie z jak najlepszym wynikiem – zawodnicy mogą pomagać sobie wzajemnie przy pokonywaniu przeszkód i działać zespołowo. Dla wprawionych przygotowano trasy o długości10 i 5 km. Imprezę w Kamieniu rozpoczną jednak najmłodsi: dla nich przygotowano dystans jednego kilometra, w dwóch kategoriach: Warchlak i Pomarańczowy Wojownik. Można też startować rodzinnie. Szczegóły poniżej.

Armagedon Kamień Extreme
Miejsce: ośrodek w Kamieniu  
Termin: sobota, 25 września 
Start: godz. 10.00

Zapisy na stronie TUTAJ 

FORMUŁY

RYWALIZACJA (pomiar czasu)

I. DZIK – dystans około 10 km

Bieg z przeszkodami na dystansie 10 km. Na trasie zróżnicowane techniczne przeszkody. Fala Elite w ramach dystansu Dzik – fale startują po 4 zawodników, natomiast fale OPEN startują po około 20.
Liczba przeszkód do pokonania: ~50
Limit czasowy: 180 minut
Limit wiekowy: od 16 r.ż.


II. LOSZKA – dystans ok 5 km

Fala Open jest wliczana do Rybnickiego Biegowego Grand Prix.
Bieg z przeszkodami na dystansie 5 km.  Na trasie zróżnicowane techniczne przeszkody. Fala Elite w ramach dystansu Loszka – fale startują po 4 zawodników, natomiast fale OPEN startują po około 20.
Liczba przeszkód do pokonania: ~30
Limit czasowy: 120 minut
Limit wiekowy: od 16 r.ż.


III. POMARAŃCZOWY WOJOWNIK – bieg przeszkodowy dla dzieci

Bieg z przeszkodami na dystansie 1km, bieg przeszkodowy dla dzieci z pomiarem czasu. Starty odbywają się parami. Na trasie znajdują się przeszkody techniczne.
Dystans: około 1 km
Limit czasowy: około 15 minut
Limit wiekowy: od 7 do 15 r.ż.

ZABAWA (bez pomiaru czasu)

I. KNUR – 5km
Bieg for fun nastawiony na świetną zabawę bez napinki! To wy decydujecie, które przeszkody pokonacie na 5 -kilometrowej trasie. A tych nie brakuje: od technicznych i sprawnościowych klatek po przeszkody terenowe. Bierzcie znajomych z pracy, kumpli i sąsiadów- powalczcie z trasą i swoimi słabościami aby na mecie odebrać medal wieńczący wasz wysiłek. Tutaj każdy jest zwycięzcą! Na każdego czeka pamiątkowy gadżet, a po zawodach integracyjny grill.


II. WARCHLAK – bieg przeszkodowy dla dzieci.
Bieg z przeszkodami na dystansie 1km, bieg przeszkodowy dla dzieci bez nacisku na wynik – liczy się dobra zabawa.
Dystans: około 1 km
Limit czasowy: około 15 minut
Limit wiekowy: od 3 do 15 r.ż.


III. DZIKA RODZINKA  - bieg przeszkodowy dla rodzin
Wspólny start i pokonywanie przeszkód przez każdego członka rodziny. Jest to bieg dla całych rodzin, tych bardziej lub mniej spokrewnionych – bo wataha dzików jednoczy wszystkie pokolenia (dorośli opiekujący się w tym dniu dziećmi nie muszą być ich opiekunami prawnymi ale musza być osobami pełnoletnim). Zawodnicy mogą pomagać sobie wzajemnie przy pokonywaniu przeszkód i działać zespołowo z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji.
Dystans: około 1 km
Limit czasowy: około 15 minut