Aktualność

13. PKO RYBNICKI PÓŁMARATON KSIĘŻYCOWY

Mały rybnicki festiwal biegowy: półmaraton, nocna dycha+, bieg na początek, strefa małego biegacza - to wszystko już 24 czerwca 2023 roku.

13. PKO RYBNICKI PÓŁMARATON KSIĘŻYCOWY.

24 czerwca 2023 roku, o godzinie 22:00 - wystartuje 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Część z Was - biegaczy - mówi, że to bieg na 5-tkę (i nie chodzi tym razem o kilometry). Trasa atestowana, dość wyrównana i płaska, na której pada bardzo dużo życiówek.

W tym roku motywem przewodnim naszego nocnego półmaratonu jest ŻYRAFA. Dzikie, piękne i wyjątkowe zwierzę, dla którego każda noc, może być krótka (żyrafy śpią do 4 godzin dziennie). Ci którzy już mieli okazje wystartować w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym - doskonale wiedzą, że od zamknięcia trasy biegu do wschodu słońca jest mniej niż 4 godziny.

Podobnie jak w zeszłym roku - stworzymy mały rybnicki festiwal biegowy, na który składają się następujące biegi:

  • 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy - dystans 21,097 km (start g. 22:00)
  • NOCNA DYCHA+ - dystans 10,5 km (start g. 22:00)
  • BIEG na POCZĄTEK - dystans ok. 2,5 km (start g. 20:00) - bieg dostępny również dla osób z niepełnosprawnościami, w tym osób na wózkach inwalidzkich - współorganizatorem tego biegu jest Fundacja Superfundacja
  • STREFA MAŁEGO BIEGACZA - biegi dziecięce i młodzieżowe na różnych dystansach (start ok. g. 17:30)

Taka mała ciekawostka ze świata młodych żyraf - młode żyrafy bardzo szybko się usamodzielniają, potrafią biegać już kilka godzin po narodzinach.
 

LINK do ZAPISÓW na 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy >>>

  • BIEGOWE GRAND PRIX RYBNIKA.

Rybnicki Półmaraton Księżycowy (dystans półmaratoński) zalicza się do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika i jest biegiem obowiązkowym dla startujących w Grand Prix (Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme, Bieg Barbórkowy) – szczegółowe informacje na stronie: 
mosir.rybnik.pl/biegowe-grand-prix-rybnika

 


Więcej informacji oraz załączniki (m.in.: cesja, odbiór pakietu) w regulaminie.