Aktualności

POBIEGNIJ DLA MIKOŁAJA W 12. PKO RYBNICKIM PÓŁMARATONIE KSIĘŻYCOWYM

Ośrodek rekreacyjno-sportowy Ruda

Wystarczy przypiąć odpowiednią karteczkę.

25 czerwca 2022 r. odbędzie się 12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Zawodnicy mogą pomóc czteromiesięcznemu chłopcu. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Mikołaja” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. 
PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy wystartuje o godzinie 22:00 z ulicy Gliwickiej 72. Towarzyszyć mu będzie bieg na 10,5 km – Nocna Dycha z limitem czasu 1 godzina i 30 minut. 
Uczestnicy obu biegów mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Mikołaja”. W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta. 
Czteromiesięczny Mikołaj choruje na SMA. Szansa na poprawę stanu zdrowia jest specjalistyczne leczenie, na które zbierane są środki. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Siepomaga.
Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Mikołaja” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy. 
Fundacja PKO Banku Polskiego od 2013 roku w całym kraju organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 490, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 560 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,5 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się blisko 220 tys. biegaczy.
Akcje „biegnę dla…” to inicjatywy wpisujące się w ideę programu PKO Banku Polskiego „PKO Biegajmy razem”.
Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach: TUTAJTUTAJTUTAJTUTAJ.