Aktualności

KONIEC SEZONU NA BASENACH I KĄPIELISKACH

Kąpielisko Kamień Ośrodek rekreacyjno-sportowy Ruda Kąpielisko Pniowiec Kąpielisko Chwałowice

Zamknięte zostają baseny w Chwałowicach i Ruda oraz kąpieliska Pniowiec i w Kamieniu.

31 sierpnia zakończy się sezon na rybnickich basenach i kąpieliskach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z letniej oferty przygotowanej dla miłośników kąpieli i wypoczynku nad wodą. – Już teraz zapraszamy wszystkich na nasze obiekty w roku przyszłym. Czasy są coraz bardziej normalne, mam więc nadzieję, że nie będziemy się już borykali z żadnym obostrzeniami – mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u. Od 1 września zamknięte zostaną baseny Ruda i w Chwałowicach. Obie te placówki na początku czerwca mogły przyjąć 50 proc. osób, w stosunku do pełnego obłożenia, później limit wynosił 75 proc. Przez cały wakacyjny czas limit na Rudzie został przekroczony trzykrotnie.

Decyzja o zamknięciu obiektów została podjęta z powodu złych prognoz pogodowych na koniec sierpnia i początek września.

Zamknięte zostaną także kąpieliska w Kamieniu (limit osób przebywających jednocześnie na kąpielisku wynosił 1800) i na Pniowcu, gdzie limitów nie było, ponieważ teren kąpieliska nie jest ogrodzony, obowiązywało za to zachowanie dystansu społecznego.

Od 5 czerwca do 23 sierpnia z Rudy skorzystało (dane na podstawie sprzedanych wejściówek) 65 965 osób, a z basenu w Chwałowicach 3410. Na kąpielisku w Kamieniu sprzedano 10325 biletów, ewidencja osób na Pniowcu nie jest prowadzona.  

– Od 1 września zapraszamy wszystkich do korzystania z krytych basenów Yntka w centrum miasta i Akwarium w Boguszowicach – dodaje na zakończenie dyrektor Tymusz.