Aktualności

ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ KOBIET NA SPORTOWO. NIE ZAPOMNIAŁY O UKRAINIE

Miejski stadion lekkoatletyczny

90 pań wzięło udział w imprezie: Dzień Kobiet w Rajtuzach.

Już po raz szósty, 8 marca na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku został zorganizowany Dzień Kobiet w Rajtuzach. Pomimo wesołej atmosfery, panie nie zapomniały wyrazić swojej solidarności z Ukrainą, która została napadnięta militarnie przez Rosję. Wiele z nich przyszło świętować Dzień Kobiet w żółto-niebieskich strojach. – Dobrze oderwać się od tej trudnej rzeczywistości, ale nie możemy zapominać o tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Mam nadzieję, że akcja namawiająca rosyjskie kobiety do manifestowania swojego niezadowolenie z powodu wojny, przyniesie jakiś efekt – powiedziała pani Marzena, która ze swoimi koleżankami przygotowała stroje w narodowych barwach Ukrainy. 
Panie po rozgrzewce przeprowadzonej przez kilku instruktorów fitness wystartowały do biegu, a część z nich do marszu Nordic Walking na dystansie 2 km. Po dotarciu do mety każda z nich otrzymała kwiat, który stał się swoistym medalem. – Dla nas bardzo istotne jest to, aby panie, w tym wyjątkowych dla nich dniu, miały miejsce i okazję do integracji, a przy okazji chcemy promować aktywność fizyczną – mówi Wiktoria Wistuba z Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u, która cieszy się jednocześnie, że w końcu można organizować imprezy bez większych obostrzeń pandemicznych.
Uczestnicy wydarzenia mogli również podziwiać pokaz pole dance w wykonaniu Natalii Skurzak i Vitalija Liaskalo z Ukrainy, a także taniec z ogniem. Specjalne jury wybrało miss, którą została Stefania Lokaj. Pierwszą wicemiss ogłoszono Emilię Wieczorek, a drugą Marię Stana.
Na zakończenie imprezy panie rywalizowały w czwartych mistrzostwach w rzucie rajtuzą. Najlepsza okazała się Joanna Kasperzec, wyprzedzając Julię Sobik i Ewę Petrynę.
Partnerami wydarzenia byli:  kwiaciarnia Agnieszka Cylc, firma reklamowa Yoobee, Avon, Studio Energia, Fit&More, GymCity, FitOlka, Bushido, Bistro z Ikrą. 

GALERIA Z WYDARZENIA