Aktualności

Dzień Kobiet w Rajtuzach - relacja

Miejski stadion lekkoatletyczny

Rekordowe bieganie w rajtuzach

Już po raz trzeci rybnickim MOSiR zorganizował, z okazji Dnia Kobiet – Bieg w rajtuzach. Po rozgrzewce, którą przeprowadził judoka Piotr Kuczera, 170 pań przebiegło 5 okrążęń stadionu lekkoatletycznego, aby potem wziąć udział w konkursie rzutu rajtuzą, losowaniu nagród, wyborze miss imprezy i miss Radia 90. Rok wcześniej na imprezie pojawiło się 70 pań, został więc ustanowiony rekord frekwencji.

– Bardzo nas cieszy, że aż tyle pań przyszło na trzecią edycję naszego biegu. Aby wziąć udział w imprezie, należało mieć ubrane rajtuzy. Im bardziej kolorowe, tym lepiej. Aczkolwiek liczył się cały strój, bo na tej podstawie wybieraliśmy miss. Chcemy, aby panie z Rybnika i okolic razem, na sportowo świętowały ten wspaniały dzień. Frekwencja pokazuje, że jest taka potrzeba – mówi Agnieszka Klimasara z MOSiR Rybnik.

Uczestniczki doceniają przede wszystkim atmosferę towarzyszącą Biegowi w rajtuzach. – Jestem tutaj trzeci raz. Wszystkim polecam tę imprezę. Nawet tym, którzy na co dzień nie biegają. A dla biegaczy to taka odskocznia od monotonnych treningów. Można z uśmiechem spędzić czas i zaliczyć kilka kółek na bieżni. Mało jest miejsc, gdzie można spotkać tak zakręconych ludzi – mówi Katarzyna Parzych z Rybnickiej Grupy Biegowej.

Dużo emocji towarzyszyło wyborom miss. Ostatecznie pierwsza nagroda trafiła do „Królowej”. – Umówiłam się z koleżankami, że przyjdziemy tutaj przebrane. Pomyślałem wtedy, że skoro jestem królową swojej dzielnicy, to muszą mieć taki strój (śmiech). Chociaż nie jestem biegaczem, bardzo podoba mi się ta impreza, na pewno pojawię się na kolejnej edycji, tak łatwo korony miss nie oddam – mówi Agnieszka Kozielska z Rybnika.

Swoją miss wybrało także Radio 90. – Przebrać pomogły mi się dzieci. Bieganie jest dla mnie ważne. Staram się robić to regularnie. Tak naprawdę zaczęłam biegać dzięki Akademii Biegania, która organizowana jest w Rybniku. Pięć lat temu zapisałam się, poznałam super ludzi i biegam do dzisiaj – mówi pani Dominika z Rybnika, „Gwiazda Radia 90", któ®a przygotowała wyjątkowy żółto- niebieski strój czyli w barwach rybnickiej rozgłośni.

Organizatorzy zaraz po imprezie zapowiedzieli, że za rok odbędzie się 4. edycja tego nietypowego wydarzenia. (pm)

Galeria - Dzień Kobiet w Rajtuzach