Aktualności

Biegam bo lubię - Rybnik w akcji

Miejski stadion lekkoatletyczny

Ogólnopolska akcja w Rybnik

Biegam Bo Lubię - ogólnopolska akcja realizowana w Rybniku!

Zajęcia w Rybniku w każdy poniedziałek* od 1 kwietnia do 4 listopada 2019 r., spotykamy się na Stadionie Lekkoatletycznym. Zajęcia poprowadzi p. Dorota Fojcik.

* - za wyjątkiem 22.04., 12.08., 19.08. i 11.11. (akcja Biegam Bo Lubie trwa do 11 listopada, w Rybniku ostatnie zajęcia 4 listopada). 

BiegamBoLubię – kim jesteśmy, skąd przybiegliśmy, dokąd biegniemy…

Początki akcji:

Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport ) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Pilotażowy program regularnych zajęć biegowych odbywał się od września do grudnia 2010 roku. I choć działaliśmy wtedy na dość niewielką skalę – w czterech miastach Polski – od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens i wkrótce jej zasięg znacznie się rozszerzy. Naszym celem jest zapewnienie cotygodniowych spotkań z trenerem ludziom, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Pragniemy, aby mieli takie możliwości w całym kraju, w każdym zakątku, zarówno w dużych miastach jak i wsiach. Tak, aby możliwość dołączenia do grona osób czerpiących radość z biegania była w zasięgu każdego, żeby początki – dzięki wsparciu trenerów i innych biegaczy – stały się jak najłatwiejsze.

 

AKCJA W RYBNIKU:
- cykl bezpłatnych zajęć związanych z bieganiem
- spotykamy się na Stadionie Lekkoatletycznym w Rybniku
  (ul. Gliwicka 72, wejście/wjazd od ulicy  Żużlowej)
- zapraszamy w każdy poniedziałek na godzinę 18.00 (zajęcia trwają około 1h)
- akcja w Rybniku potrwa od 1 kwietania do 4 listopada 2019 r.

Regulamin >>>

Zapraszamy serdecznie!