Aktualności

LODOWISKO BĘDZIE CZYNNE DŁUŻEJ

Lodowisko

Inwestycja polegająca na zadaszeniu lodowiska prawie ukończona.

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda – kończą się prace związane z zadaszeniem obiektu. – Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony. Dodatkowo nie będą się zdarzały przerwy w jego funkcjonowaniu, co z powodów atmosferycznych miało miejsce w przeszłości, w związku z tym mamy nadzieję, że wzrośnie liczna osób korzystających z lodowiska, a jego utrzymanie powinno pochłaniać mniej energii i wynik finansowy z tego powodu powinien się poprawić – mówi Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u 
Obecnie firma przeprowadzająca inwestycję, usuwa usterki wskazane podczas odbioru budowlanego. W dalszym etapie będą domykane sprawy formalne, związane m.in. z uzyskaniem zgody na użytkowanie obiektu. 
Koszt inwestycji to kwota  blisko 850 tys. zł, a prace ruszyły w maju tego roku. – Oczywiście planujemy otwarcie lodowiska, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Jako że nawierzchnia jest dwufunkcyjna (boisko-lodowisko), w okresie wiosenno-letnim z obiektu będą korzystać młodzi piłkarze, tak jak to było do tej pory – dodaje na zakończenie zastępca dyrektora MOSiR Rybnik.

Zadaszenie lodowiska – dane technicznie 
- powierzchnia zabudowy: 993 m2,
- kubatura: 8 602 m3,
- gabaryty: długość – 45 m, szerokość – 22 m, wysokość – 11 m,
- konstrukcja: stalowa, ramowa oparta na stopach fundamentowych żelbetowych,
- ściany zewnętrzne: wykonane z powłoki namiotowej obustronnej, powlekanej PCV i lakierowanej. Do wysokości 2,5 m istnieje możliwość ręcznego rolowania ścian i zabezpieczenia pasami – w celu otwarcia obiektu w okresie letnim.