Aktualności

KOŃCZY SIĘ SEZON NA BASENACH I KĄPIELISKACH

Kąpielisko Kamień Ośrodek w Kamieniu z boiskiem i siłownią zewnetrzną Ośrodek rekreacyjno-sportowy Ruda Kąpielisko Pniowiec Kąpielisko Chwałowice

Na Rudzie popływamy do 4 września.

31 sierpnia zakończył się sezon na rybnickich kąpieliskach – Pniowiec i w Kamieniu. Nie będzie także możliwości skorzystania już z basenu w Chwałowicach. Natomiast Ruda pozostaje otwarta do 4 września. – Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z letniej oferty przygotowanej dla miłośników kąpieli i wypoczynku nad wodą. Już teraz zapraszamy wszystkich na nasze obiekty w przyszłym roku. Cieszymy się, że w tym sezonie nie musieliśmy borykać się z żadnym obostrzeniami epidemiologicznymi – mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u. 
W tym roku z Rudy skorzystało (dane na podstawie sprzedanych wejściówek) 76 978 osób, a z basenu w Chwałowicach 5459. Na kąpielisku w Kamieniu sprzedano 7322 biletów, ewidencja osób na Pniowcu nie jest prowadzona. Nad bezpieczeństwem pływających czuwało w sumie 22 ratowników, najwięcej zatrudnionych było na Rudzie – 11. 
– Wszystkich miłośników pływania zapraszamy do korzystania z krytych basenów Yntka w centrum miasta i Akwarium w Boguszowicach – dodaje na zakończenie dyrektor Tymusz.