Aktualności

ODBYŁ SIĘ 21. TURNIEJ BOKSERSKI IM. JÓZEFA CYRANA O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA

Hala widowiskowo-sportowa w Boguszowicach

Na zawody do Rybnika przyjechało blisko 200 pięściarzy.

W sobotę, 22 października odbyła się 21. edycja turnieju bokserskiego im. Józefa Cyrana o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Wzięli w nim udział zawodnicy z roczników od 2001 do 2010. 
W sumie odbyło się 20 walk turniejowych, tyle samo walk adeptów, które z automatu kończyły się remisami i nie były punktowane. Dodatkowo, w małej salce treningowej, toczono walki sparingowe. 

– To coroczna impreza organizowana przez Miasto Rybnik, MOSiR i klub RMKS. Przyjeżdżają do nas kluby z całej Polski. W tym, roku jest ich blisko 30, reprezentuje je 200 zawodników. Mamy również bokserów z Czech i Słowacji. Organizujemy zawody w ten sposób, żeby najmłodsi adepci boksu mogli przyzwyczajać się do ringu, do stresu i rywalizacji, tak, aby powoli podejmować coraz większe wyzwania – mówi Michał Szpot, kierownik sekcji boksu rybnickiego klubu i dodaje: – Trenujemy codziennie w boguszowickiej hali. Każdy, kto chciałby do nas dołączyć, może do nas przyjść, zadzwonić. Nie ma się czego bać, boks olimpijski jest sportem bezpiecznym. Nie ma znaczenia czy ktoś jest wysportowany, czy nie, na naszej sali jest miejsce dla każdego – zapewnia trener z Rybnika.