Aktualności

W SIERPNIU ALTER SPORT FESTIWAL

Ośrodek rekreacyjno-sportowy Ruda Boiska trawiaste

W ostatni weekend sierpnia (27-28.08) odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu, czyli imprezy promującej sporty niszowe.

W ostatni weekend sierpnia (27-28.08) odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu, czyli imprezy promującej sporty niszowe. – Już czwarty raz będziemy zachęcać miłośników sportowej adrenaliny, aby nas odwiedzili. Wraz z partnerami postaramy się przygotować niezwykle spektakularną imprezę, której celem jest popularyzacja, często bardzo widowiskowych, sportów niszowych – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia. 
Tradycyjnie już Alter Sport Festiwal będzie miał charakter festiwalowo – targowy, w tle zaś odbywać się będą pokazy zaproszonych gości. Tym razem impreza odbędzie się na terenie ORS Ruda, boiskach piłkarskich za największym rybnickim basenem oraz w Parku Sportowym Wiśniowiec.

Strefy atrakcji i rekreacja  

Przez dwa dni Alter Sport Festiwalu będzie można zapoznać się z ofertą przeszło 20 wystawców. Powstanie m.in. strefa moto (trike – trójkołowce z napędem elektrycznym lub spalinowym, rowerki trójkołowe z napędem klasycznym i elektrycznym, auta offroad, RC Art – profesjonalne modele zdalnie sterowane). W strefie sportów wodnych będzie można podziwiać pokazy ratownictwa, warsztaty na SUP-ach, czy pokazy pływania synchronicznego. Futbol flagowy, la cross, ultimate frisbee, unihokej, softball i baseball oraz kabaddi stworzą strefę gier zespołowych. Nie zabraknie także przedstawicieli sportów indywidualnych (akrobatyka, pole dance, cross fit, parkour, street workaut, rolki, strzelectwo, mountainboard). 
– Dodatkowymi atrakcjami będzie np. tor do gry w kapsle, czy pokazy sportów walki. Pojawią się także atrakcje z konstrukcji linowych, takich jak: kolejka amerykańska, drzewo wspinaczkowe, most linowy i slackline. Będzie można zobaczyć w akcji fanów surfingu, powstanie bowiem 30 metrowy tor do skimboardingu – wymienia Daria Kudio i zachęca najmłodszych do wzięcia udziału w zawodach Ninja Kids – na torze o długości 100 m i minimum 8 przeszkodach.  

Futbol flagowy i dirt jumping 

W sobotę, 27 sierpnia odbędą się pokazy dirt jumpingu. Na skoczni pojawią się najlepsi w Polsce zawodnicy. – Jestem przekonany, że zaprezentują oni niesamowite ewolucje. Tym razem będziemy świadkami show na nieco mniejszym lądowaniu, niż to miało miejsce w poprzednich edycjach. Będzie jednak równie widowiskowo i ekstremalne. W ciągu dnia czeka na nas pięć pokazów – zapowiada Krzysztof Magiera, przedstawiciel Sfery Sportu, która będzie odpowiedzialna za tę część wydarzenia. 
Dzień później będzie okazja zapoznać się z regułami i zasadami obowiązującymi w futbolu flagowym. – Ta dyscyplina zyskuje coraz większą, międzynarodową popularność. Już za kilka lat ma szansę, aby stać się dyscypliną olimpijską. Pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski w futbolu flagowym są doskonałą okazją do promocji. Sukces ubiegłorocznego turnieju w Rybniku utwierdził mnie w przekonaniu, że również w te wakacje warto pojawić się w tym mieści. Cieszę się, że to właśnie tutaj poznamy pierwszego w historii mistrza Polski w futbolu flagowym – twierdzi Dawid Biały, prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Pompowanie i chillout

Kolejną atrakcją 4. edycji ASF będzie, dobrze znany już w Rybniku, największy cykl zawodów pumptrackowych w Polsce „Nie Pompujesz - Nie Jedziesz”. Na nowym torze w parku Wiśniowiec zawodnicy będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu, a także o wyjazd na mistrzostwa świata. – Rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach. Jak zawsze czeka nas świetna atmosfera oraz rywalizacja zawodników z całej Polski – mówi Krzysztof Magiera ze Strefy Sportu.  
Na terenie festiwalu odbędzie się także gra miejska, z wykorzystaniem kodów QR. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej oraz strefy chilloutu.
Organizatorzy zachęcają do śledzenia wydarzenia na FB: Alter Sport Festiwal 2022 – gdzie regularnie będą pojawiały się szczegóły imprezy.