Aktualność

19 października rusza głosowanie na Budżet Obywatelski

Zachęcamy do głosowania na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie.

Wkrótce wszyscy mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego, które zostaną zrealizowane w 2021 roku. Głosowanie potrwa od 19 do 23 października br. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać jeden głos na projekt lokalny i jeden głos na projekt ogólnomiejski.

Głosować będzie można w sposób tradycyjny – wrzucając kartę do głosowania do urny. Karty do głosowania będzie można pobrać w Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik zgodnie z następującym harmonogramem pracy: poniedziałek – czwartek w godz. 10.00 – 19.00, piątek w godz. 10.00 – 13.00 lub przez internet od poniedziałku, 19 październik br. od godz. 08.00 do piątku, 23 października br. do godz. 24.00.

Wszystkie projekty lokalne i ogólnomiejskie są wybierane w drodze głosowania. Minimalna liczba głosów, jaka musi być oddana na dany projekt, aby mógł być uznany za wybrany do realizacji musi wynieść 4000 w przypadku projektów ogólnomiejskich, a w przypadku projektów lokalnych – 5% liczby mieszkańców dzielnicy miasta, której projekt dotyczy.

Szczegóły dotyczące głosowania TUTAJ