TENIS STOŁOWY

Drugie zawody z cyklu Amatorskie Mistrzostwa Rybnika 2022

Tenis Stołowy

MISTRZOSTWA RYBNIKA w TENISIE STOŁOWYM!

W niedzielę, 3 kwietnia – w hali w Boguszowicach, odbyły się drugie zawody z cyklu Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Tym razem uczestnicy rywalizowali w tenisie stołowym. – Udział w zawodach zadeklarowało 44 uczestników. Ostatecznie wystartowało 33. Chcielibyśmy rozpropagować tę dyscyplinę sportu w naszym mieście. Może ją uprawiać każdy, nie wiąże się też z jakimiś dużymi wydatkami, co dzisiaj dla wielu ma znaczenie. Patrząc na zawodników, większość z nich radzi sobie bardzo dobrze. Widać, że ta dyscyplina nie jest im obca. Mamy nadzieję, że na kolejne imprezy z cyklu, zapiszą się także osoby, dla których będzie to porostu zabawa, pierwszy start w zawodach w danej dyscyplinie. Taka jest idea Amatorskich Mistrzostw Rybnika – mówi Damian Dębiński, z Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR-u. 
W niedzielnych zawodach – mężczyzn rozlosowano do 9 grup, najlepsi rywalizowali następnie w fazie pucharowej. Kobiety, których było pięć, grał systemem „każda z każdą”. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli Aneta Trętowska i Maciej Krawczyk.
Kolejną imprezą z cyklu Amatorskich Mistrzostw Rybnika będzie Bieg Wiosny, zaplanowany na 15 maja. – Zapraszamy na tę imprezę wszystkich, nie tylko wytrenowanych biegaczy. Limit czasowy jest tak ustalony, aby zmieścili się w nim również ci, którzy na co dzień nie trenują biegania – dodaje Dębiński. 

PO ZAWODACH POWIEDZIELI 
Aneta Trętowska, najlepsza wśród kobiet

Kiedyś trenowałam tenis stołowy w klubach w Żorach i Rybniku, obecnie już nie, traktuję to jako rekreację. Jak mam chwilę czasu to staram się poodbijać amatorsko. Tenis stołowy w moim odczuciu jest dość popularny, ale nie tak jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wiadomo, dzisiaj ludziom nie chce się wychodzić z domu. Kiedyś trudno było się pomieścić, dostać się na stół. Jeżeli podobne zawody będą organizowane w Rybniku to na pewno wezmę w nich udział, co do innych dyscyplin, to chyba mam zbyt małe umiejętności żeby startować w zawodach. Skupię się na tenisie stołowym.  

Maciej Krawczyk, najlepszy wśród mężczyzn 

Nie nazwałbym siebie zawodowcem (śmiech). Gram amatorsko kilka razy w tygodniu, mamy taką grupę zapaleńców w Żorach. Tam się spotykamy i trenujemy. Spodziewałem się, że mogę być  tych zawodach wysoko, ale nie spodziewałem się, że wygram. Szkoda, że tenis stołowy stał się w naszym kraju dyscypliną niszową. Szkoda, bo to aktywność dostępna dla każdego, tenis stołowy jest bardzo widowiskowy, a jednocześnie dość wymagający. Mam nadzieję, że kiedyś stanie się bardziej popularny. Jeżeli chodzi o inne dyscypliny rozgrywane w ramach  Amatorskie Mistrzostwa Rybnika to nie chciałbym niczego deklarować, jak czas pozwoli to może jeszcze gdzieś się pojawię. 

GALERIA  Amatorskie Mistrzostwa Rybnika w tenisie stołowym

WYNIKI
Kobiety

1. Aneta Trętowska
2. Agnieszka Gańczorz
3. Dorota Gańczorz

Mężczyźni:
1. Maciej Krawczyk
2. Dariusz Gaszka
3. Mariusz Rutkiewicz