Najlepszy Sportowiec Roku. Nagrody i wyróżnienia.

W czwartek, 11 maja, w siedzibie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu odbyła się uroczysta gala. Prezydent Piotr Kuczera wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe.

21

7

Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali zawodnicy, którzy w 2016 roku osiągnęli wysoki wynik sportowy, prezesi rybnickich klubów, trenerzy oraz działacze sportowi. Spotkanie poprowadził Jakub Kurzela, a o artystyczną oprawę zadbali mi.n. Tomasz Manderla i Marcin Wojciech.

Podczas spotkania Prezydent Rybnika wręczył dyplomy oraz listy gratulacyjne zgłoszonym do wyróżnień 58 zawodnikom z 16 klubów sportowych. Listy gratulacyjne otrzymali ponadto prezesi klubów sportowych i trenerzy zawodników.

Kulminacyjnym  momentem spotkania było wręczenie sportowcom specjalnych nagród w 6 kategoriach.

Najlepszym Sportowcem Roku Miasta Rybnika w kategoriach młodzieżowych lub juniorskich została judoczka – Julia Kowalczyk z Klubu Sportowego „Polonia”. Zawodniczka ma na swoim koncie szereg osiągnięć, m.in. 3 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek, 1 miejsce Mistrzostw Polski Seniorek, 1 miejsce Mistrzostw Polski Juniorek. Zdobyła też 2 miejsce w Pucharze Europy Juniorów (Top Ranking Gdynia) i 3 miejsce w Pucharze Europy Juniorów (Top Ranking Berlin).

Tytuł Najlepszego Sportowca Roku Miasta Rybnika w kategorii seniorów zdobyła Karina Szczepkowska z Miejskiego Klubu Szachowego Rybnik. Zawodniczka zdobyła 2 miejsce podczas 42 Olimpiady Szachowej Kobiet (Drużynowe Mistrzostwa Świata) oraz 1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych.